Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Serebrenikov724 |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Jewish / Gangaputra |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | HarryFruig |
| Gender/ Age : | Bride / 35 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Others / Goud |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / English |
| Height/ Complexion : | 6ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Wete / Tanzania |
| Full Name : | XenPeri |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Anglican / Episcopal / Trichur Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Alabama / USA |
| Full Name : | KkayyazdTent |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Neyyattinkara Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 8ft 10in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Краснозаводск / Россия |
| Full Name : | asdasd |
| Gender/ Age : | Groom / 23 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Evangelical / Cochin Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Hindi |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Very Fair |
| Education/ Profession : | SSC / Civil Engineer |
| City/ State : | asdasd / asdasd |
| Full Name : | TolyaTom |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Catholic / Mananthavady Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / English |
| Height/ Complexion : | 6ft 8in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Milledgeville / TX |
| Full Name : | jefricrestcoms https://apple.com y |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Melkite / Khasi |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Warden |
| City/ State : | РњРѕСЃРєРІР° / Р РѕСЃСЃРёСЏ |
| Full Name : | Jankov886 |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Latter day saints / Bathery Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Kannada |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | Mister misery 1901 https://www.google.com/ 4698526 |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Church of South India CSI / Yanadi |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Banjara |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Masters / Investment Professional |
| City/ State : | РњРѕСЃРєРІР° / Р РѕСЃСЃРёСЏ |
| Full Name : | Mister misery 1901 https://www.google.com/ 1533474 |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Kanjirappally Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Marathi |
| Height/ Complexion : | 4ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Honours degree / Baby care taker |
| City/ State : | РњРѕСЃРєРІР° / Р РѕСЃСЃРёСЏ |
| Full Name : | tuppreerma |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Presbyterian / Vadla |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Urdu |
| Height/ Complexion : | 4ft 5in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Swedsboro / Restaurant, food |
| Full Name : | Anthonypooke |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | JCNM / Calicut Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / English |
| Height/ Complexion : | 8ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Quatre Bornes / Mauritius |
| Full Name : | Jackiecotly |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | BIBLE MISSION / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 6ft 3in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Business Person |
| City/ State : | Mankon Bamenda / Cameroon |
| Full Name : | AporsakR |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / Idukki Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 7ft 8in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Тюмень / Россия |
| Full Name : | Wnudelal |
| Gender/ Age : | Bride / 32 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Jacobite / Naye Brahmin |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Banjara |
| Height/ Complexion : | 7ft / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Business Person |
| City/ State : | Paris / France |
| Full Name : | Nastenaassep |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Latter day saints / Muvattupuzha Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Malayalam |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Киров / Россия |
| Full Name : | MerillAbots |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Jehovahs Witnesses / Munnurukapu |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Odia |
| Height/ Complexion : | 4ft 9in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | London / United States |
| Full Name : | BerryKit |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Melkite / Kamma |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Digambar / Lambada |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Business Person |
| City/ State : | Cairo / Egypt |
| Full Name : | Simeon |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Software professional |
| City/ State : | Visakhpatnam / Anadhara Pradesh |
| Full Name : | J SYAMA KUMARI |
| Gender/ Age : | Bride / 39 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Masters / Government Employee |
| City/ State : | VIZIANAGARAM / AP |
| Full Name : | BADAM ADITYA |
| Gender/ Age : | Groom / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / SC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Very Fair |
| Education/ Profession : | Under Graduate / Defence Employee |
| City/ State : | KAKINADA / ANDHRA PRADESH |
| Full Name : | DiM0n4ick911 |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Pentecostal / Thamarassery Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Hindi |
| Height/ Complexion : | 6ft 5in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Киев / Украина |
| Full Name : | KANNA KSHUTRITHA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Protestant / BC |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Software professional |
| City/ State : | Vijayawada / Andhra Pradesh |
| Full Name : | Clarkgut |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Brethren / Tellicherry Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / English |
| Height/ Complexion : | 7ft / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Business Person |
| City/ State : | Comilla / Bangladesh |
| Full Name : | PdjjAynlTent |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Assemblies of Yahweh / Mizo |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Нижняя Салда / Россия |