Id: 5341 / Bride
30 Yrs, 5ft 2in, Reddy
Id: 5280 / Bride
33 Yrs, 5ft 3in, Madiga
Id: 5279 / Bride
25 Yrs, 5ft 6in, SC
Id: 5274 / Groom
33 Yrs, 5ft 6in, Indian-Christian
Id: 5272 / Bride
42 Yrs, 5ft 4in, Mala
Id: 5260 / Groom
30 Yrs, 6ft 2in, Mala
Id: 5210 / Groom
28 Yrs, 6ft 3in, Mala
Id: 5174 / Groom
29 Yrs, 5ft 7in, Indian-Christian
Id: 5132 / Groom
32 Yrs, 5ft 9in, SC
Id: 5119 / Bride
34 Yrs, 5ft 3in, BC C
The standard chunk of profiles used since the 1500s is reproduced below for those interested..
Access Verified Mobile Numbers
Access Verified Profile Members
Access Verified Email ID's
| Full Name : | Eugeneplele |
| Gender/ Age : | Bride / 31 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | SPG / Tiruvalla Archdiocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Shia / Marathi |
| Height/ Complexion : | 4ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Estepona / Gibraltar |
| Full Name : | OliverBrism |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of Christ / Kanjirappally Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Inter-Religion / Urdu |
| Height/ Complexion : | 8ft 7in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Doctorate / Business Person |
| City/ State : | Andorra La Vella / Andorra |
| Full Name : | Ekotov696 |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Congregational / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Sikh / Kannada |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Moscow / Russia |
| Full Name : | ThomasAlecy |
| Gender/ Age : | Bride / 43 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Thamarassery Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Jewish / Lambada |
| Height/ Complexion : | 6ft 7in / Wheatish Medium |
| Education/ Profession : | SSC / Business Person |
| City/ State : | Arcatao / El Salvador |
| Full Name : | Robertpal |
| Gender/ Age : | Bride / 42 Years |
| Marital Status : | Widower |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Church of God / Muvattupuzha Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Muslim-Sunni / Sindhi |
| Height/ Complexion : | 8ft 9in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Arcatao / El Salvador |
| Full Name : | SUNDEEP ERRA |
| Gender/ Age : | Groom / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Government Employee |
| City/ State : | MANCHERIAL / TS |
| Full Name : | ABHISHAKTH |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 8in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Doctor |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | B NEELIMA |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Graduate / Dentist |
| City/ State : | NIZAMABAD / TS |
| Full Name : | SWETHA |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | GOVT EMPLOYEES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Graduate / Government Employee |
| City/ State : | VIKARABAD / TS |
| Full Name : | DIVYA PRIYANKA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 3in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Consultant |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | SILLA IRENE SYLVIA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Indian-Christian |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Teacher |
| City/ State : | VISAKHAPATNAM / AP |
| Full Name : | J MANASA |
| Gender/ Age : | Bride / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 1in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Software professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | A DEBORA DHANYA |
| Gender/ Age : | Bride / 30 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Lutheran / BC C |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Professor |
| City/ State : | TIRUPATHI / AP |
| Full Name : | Caleb Kantepudi |
| Gender/ Age : | Groom / 29 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Hebron / Dont wish to specify |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / English |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | Melbourne / Victoria |
| Full Name : | Cynthia S A |
| Gender/ Age : | Bride / 34 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / PRIMARY Rs1500 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Born Again / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Post Graduate / Nurse |
| City/ State : | London / Middlesex |
| Full Name : | Swathi |
| Gender/ Age : | Bride / 25 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / PRIMARY Rs1800 3MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Baptist / Madiga |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 5in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Software professional |
| City/ State : | Hyderabad / Telangana |
| Full Name : | V KIRAN KUMAR |
| Gender/ Age : | Groom / 32 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Engineering / Engineer |
| City/ State : | USA / TS |
| Full Name : | M SATHISH |
| Gender/ Age : | Groom / 31 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Padmashali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Banker |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | NIKESH PAMU |
| Gender/ Age : | Groom / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Padmashali |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 7in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Engineer |
| City/ State : | USA / TS |
| Full Name : | BHAVISHYA KATTA |
| Gender/ Age : | Bride / 27 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | ABROAD PROFILES / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 4in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Engineer |
| City/ State : | DALLAS / AP |
| Full Name : | KALIGITHI SUNEMI RALU |
| Gender/ Age : | Bride / 28 Years |
| Marital Status : | Unmarried |
| Profile Type/ Profile Plan : | IT PROFESSIONALS / SUPREME Rs5000 TILL WEDDING |
| Denomination/ Caste : | Independent / Mala |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-All / Telugu |
| Height/ Complexion : | 5ft 6in / Fair |
| Education/ Profession : | Masters / Software professional |
| City/ State : | HYDERABAD / TS |
| Full Name : | JamesMix |
| Gender/ Age : | Bride / 36 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | KINGS TEMPLE / Rajaka |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-All / Marathi |
| Height/ Complexion : | 4ft 2in / Fair |
| Education/ Profession : | Diploma / Business Person |
| City/ State : | Lusaka / Zambia |
| Full Name : | Dusko houraLF |
| Gender/ Age : | Bride / 26 Years |
| Marital Status : | Others |
| Profile Type/ Profile Plan : | OTHERS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Others / Others |
| Religion/ Mother Tongue : | Jain-Others / Odia |
| Height/ Complexion : | 6ft 3in / Wheatish Brown |
| Education/ Profession : | Others / Business Person |
| City/ State : | Beograd / Srbija |
| Full Name : | NorvezhskiyDomVal |
| Gender/ Age : | Bride / 33 Years |
| Marital Status : | Divorced |
| Profile Type/ Profile Plan : | DOCTORS / CLASSIC Rs4000 1YEAR |
| Denomination/ Caste : | Mennonite / Thamarassery Diocese |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Urdu |
| Height/ Complexion : | 7ft 5in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Honours degree / Business Person |
| City/ State : | Курск / Россия |
| Full Name : | VayWwqTent |
| Gender/ Age : | Bride / 37 Years |
| Marital Status : | Widow |
| Profile Type/ Profile Plan : | DIFFERENTLY ABLED / REGULAR Rs2800 6MONTHS |
| Denomination/ Caste : | Methodist / Garo |
| Religion/ Mother Tongue : | Christian-Catholic / Lambada |
| Height/ Complexion : | 4ft 2in / Wheatish |
| Education/ Profession : | Engineering / Business Person |
| City/ State : | Ухта / Россия |